Krátce po činu byl ale dopaden, třebaže přímo při hanebném skutku ho nikdo neviděl. Dotyčný však na sebe upozornil svým následným počínáním. Nebo spíš svou nečinností. Krádež ho totiž zmohla tak, že v autě usnul. Asi by to nebudilo takovou pozornost, kdyby poté, co zaparkoval ve Štíbrově ulici na ďáblickém sídlišti, vypnul motor. Uondán byl ale natolik, že to už nezvládl. A tak není divu, že na čmoudící vůz se spáčem za volantem upozornil všímavý svědek policii.

Hlídka pohotovostní motorizované jednotky, která na místo vyrazila, cizince zadržela. Důvodů k zákroku bylo hned několik. Spáč si totiž přisvojil cizí auto v sousední ulici – zvládl ale popojet jen několik desítek metrů. Očividně nebyl v dobré řidičské kondici. To také potvrdil orientační drogový test. Ostatně sám cizinec nepopíral, že je pilným konzumentem pervitinu. A navíc se ukázalo, že za volantem ani nemá co pohledávat. Je totiž čerstvým držitelem rozhodnutí o zákazu řízení, který mu byl vystaven teprve před pár dny – v pátek 20. prosince. Ani to ale nebylo vše. Na štíru s dodržováním pravidel totiž cizinec nebyl pouze jako šofér. Do konfliktu se zákonem se dostal i jinak. Státní zastupitelství i soudy na něj totiž vydaly příkazy k zatčení i k zadržení.

K dřívějším hříchům mu nyní přibudou dva další trestné činy. V souvislosti malým kouskem, ujetým za volantem cizího auta, je nyní stíhán pro krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí.