Původně pachatel dostal 12 let vězení za pokus o dvojnásobnou vraždu. První verdikt ale Nejvyšší soud zrušil s tím, že bývalou manželku možná útočník nechtěl zavraždit, ale jen postrašit. Poté dostal útočník mírnější, jedenáctiletý trest za pokus o jednu vraždu.

Čtěte také: Ústavní soud: zákrok z Cibulky prověří žalobci

Soudy se věcí důkladně zabývaly 

V ústavní stížnosti obhajoba uvedla, že trvají pochybnosti také nad okolnostmi konfliktu se sokem v lásce. Podle stížnosti měl být pachatel potrestán za pokus o těžké ublížení na zdraví nebo zabití. Ústavní soud ale zdůraznil, že justice případ řešila opakovaně a důkladně, přičemž odsouzený s výsledkem nadále není spokojen.

„Tato nespokojenost sama však nezakládá důvodnost ústavní stížnosti. Stěžovatel neuvedl žádnou okolnost, která by svědčila o tom, že soudy zasáhly do základních práv. Soudy se věcí důkladně zabývaly a dospěly k jednoznačnému závěru," stojí v usnesení.

Muž vykopl dveře 

Muž se v roce 2014 vypravil se dvěma kuchyňskými noži za svou bývalou manželkou, která pracovala v metru jako dozorčí turniketů. Když se žena vyklonila z okénka, chytil ji za krk a začal ji tahat ven. Poté vykopl dveře a vnikl do místnosti, kde ženě mezitím přispěchal na pomoc její kolega a zároveň partner. Útočník jej bodl do břicha, nůž zasáhl i játra. Žena mezitím stihla přivolat pomoc. Brzká operace napadenému zachránila život.