Uznán vinným byl také spolupracovník Miroslav Posekaný, jemuž státní zastupitelství klade za vinu osmimilionovou škodu. Dostal 5,5 roku – i v tomto případě může podat odvolání jak souzená muž, tak žalobce – a rovněž on má škodu nahradit.

Čtěte také: Soud: Nevpuštění protičínských demonstrantů k Hradu bylo v pořádku

Významná část peněz byla použita 

Hlavní postavou procesu byl ovšem Kremel. Podle obžaloby v roce 2013 během šesti měsíců nepředal drahám peníze získané v rámci 49 dražeb – a použil je k financování chodu společnosti. Hájil se svou nezkušeností a tím, že se snažil se zachránit krachující firmu, kterou poškodila dřívější špatná rozhodnutí. Významná část peněz tak skutečně byla použita – soud však odhalil i podezřelé transakce jiného charakteru.

Předsedkyně senátu Silvie Slepičková v pátek připomněla, že oba souzení muži rozhodně nebyli mozky řešeného případu. Posloužili jako takzvaní bílí koně – prý nepochybně za finanční odměnu – které ovládal někdo z pozadí. Uvedla také, že Kremel mohl dostat podstatně přísnější trest. Zvláště když byl zprvu stíhán jako uprchlý, protože se vytratil do zahraničí. Soud však vzal v potaz, že po návratu spolupracoval.