Ta dříve pro klenotníkovu firmu zajišťovala kompletní bezpečnostní služby při ostraze i převozech zboží a starala se i o ochranu členů jeho rodiny (avšak spolupráce skončila kvůli neshodám na ceně za poskytované služby a podezření, že si Kirschner vymýšlí bezpečnostní hrozby, aby mohl předstírat účinná opatření a inkasovat další peníze).
Před dvěma roky si měl odsouzený říci o 400 tisíc eur (v přepočtu jde o částku převyšující 10,5 milionu korun) za zneškodnění silně třaskavých informací, které by mohly zásadně poškodit pověst firmy bývalého zaměstnavatele i samotného obchodníka – a snad ho dokonce dostat do vězení.
Obchodník vypověděl, že mu Kirschner do telefonu vykládal o tom, že existuje policejní spis, který by ho mohl nejen zkompromitovat, ale přímo zničit – on by to ale za peníze uměl „vyřešit".
Obří pojistný podvod?
Nesmysl, odmítá Kirschner takovéhle obvinění. „Nikdy bych to neudělal," zdůraznil v jednací síni. S obchodníkem prý jen vedl spor týkající se ceny za poskytnuté služby – kvůli tomu ale na lavici obžalovaných neskončil. Trestnímu stíhání podle svých slov čelil kvůli tomu, aby byl umlčen poté, co odhalil obří pojistný podvod. Ten měl souviset s krádeží diamantů na 200 milionů korun, kdy se podle Kirschnera jednalo o fingovaný zločin.
To majitel klenotnické firmy velmi ostře odmítá. Také kriminalisté, kteří se případem zabývali, nenašli nic, co by Kirschnerovi dávalo za pravdu. Krádež prý byla reálnou krádeží, kterou měla na svědomí rusky hovořící osoba vystupující pod jménem Konstantin Lebekin.
Poté, co Kirschner nepřesvědčit pražské soudy, chce to zkusit v Brně. Hodlá použít mimořádného opravného prostředku v podobě dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.