Policisté proto ve čtvrtek zveřejnili kamerové záběry z parkoviště ve vnitrobloku firmy a doufají, že další posun v šetření případu přinesou postřehy veřejnosti.

O tom, že obrázky z parkoviště zachycují právě hledané podezřelé, nemají detektivové pochybnosti. „Muž a žena si prohlíželi prostor a okolí budovy, procházeli se a nahlíželi do oken. Mladý muž se pak u jednoho okna zastavil, v jednu chvíli do něho strkal, pak ho páčil a nakonec ho otevřel a vlezl dovnitř," přiblížila Rösslerová dění na nahrávce.

Pár minut je pak vidět jen osamocenou dívku, která venku hlídala – načež se objeví mladík se zelenou igelitkou a oba partneři odcházejí.

Během prohledávání kanceláře muž do tašky naskládal peněženku s doklady a platebními kartami, sedm tisíc korun, šest mobilních telefonů, tablet, notebook a dvoje ne zrovna obyčejné hodinky – v hodnotě 20 a 100 tisíc korun. „Nepohrdl ovšem ani slunečními brýlemi, klíči od auta nebo holicím strojkem," doplnila Rösslerová.

Vzhledem k výši způsobené škody hrozí dvojici za krádež a neoprávněné opatření platební karty až pětileté tresty. Aby měl soud v případě prokázání viny koho poslat za mříže, je však třeba nejprve podezřelé najít.

Dva neznámí muži se neúspěšně pokoušeli z bankomatu na Plzeňské ulici vybrat z odcizené platební karty tisíc korun. Policisté doufají, že k tomu přispějí postřehy svědků, kteří podezřelé na zveřejněných záběrech poznají a své poznatky předají dál prostřednictvím bezplatné policejní linky 158.

Totéž platí i v případě dvojice neznámých mužů, kteří se o několik dní později na Plzeňské ulici neúspěšně pokoušeli vybrat pomocí ukradené karty peníze z bankomatu.

Mladý pár obtěžkaný taškamiOba podezřelí jsou štíhlí; jde o mladé lidi ve věku odhadem mezi 20 a 25 lety.

Muž měl na sobě tmavou bundu s kapucí, světle modré džíny a na hlavě tyrkysovou čepici s kšiltem. Jeho popis dále připomíná hnědé boty značky Nike. U sebe měl černý batoh a dvě igelitové tašky – zelenou a černou s nápisem Nord Blanc.

Žena s tmavými polodlouhými vlasy byla oblečená do tmavě modré bundy s kapucí a tmavě červených kalhot. Na nohou měla černé kozačky a na hlavě šedou čepici. U sebe měla bílou kabelku typu crossbody a rovněž dvě tašky: červenou a modrou.