„Pokud mě vyslechnete, tak vám dám dělo,“ reagoval do půl těla vysvlečený muž, když ho hlídka městské policie požádala o doklady – a stavěl se to bojového postoje. Následně se dal na útěk směrem k rybníku Labuť. Poté, co přelezl plot a zmizel z dohledu, se chvíli schovával v křoví – načež zcela nahý vyběhl na stezku u Kunratického potoka. Dostihnout se ho hlídce podařilo za přispění ostrahy nemocnice. Nadýchal 1,75 promile. Je podezřelý z přestupku, který se bude řešit ve správním řízení.

close Naháč poškodil blatník auta. info Zdroj: Městská policie Praha zoom_in

Hasiči si u Vltavy procvičí, jak přečerpat kvanta vodyRušno bude ve středu dopoledne na smíchovské náplavce u Hořejšího nábřeží. Sjedou se tam hasiči, kteří mezi Jiráskovým a Palackého mostem budou cvičit s mohutnými čerpadly s velkou kapacitou. Tyhle stroje nacházejí využití hlavně při odčerpávání vodních lagun v době povodní. Středa patří společnému výcviku profesionálních i dobrovolných hasičů spojenému se zaškolením nových obsluh techniky, kterou pražským hasičům svěřila Správa státních hmotných rezerv ČR.

Za hádku v opilosti, kterou družka nepřežila, soud potvrdil 14,5rokuOpravdu patří do věznice se zvýšenou ostrahou, kde si má za vraždu partnerky odpykat trest v trvání 14,5 roku, jak už v březnu rozhodl pražský městský soud. Tohle v úterý slyšel u odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze 46letý Libor L. podle vlastního přiznání po vydatném popíjení loni 1. srpna během hádky zabil svou přítelkyni. Během sporu, který se podle všeho týkal nedostatku peněz (a možná také přebytku zájmu o cizí muže), ženu rdousil, bodl ji nožem do hrudníku, do těla kopal – a dokonce jí dřevěnou tyčí poničil chrup. V bytě s mrtvým tělem pak zůstával ještě tři dny, přičemž odcházel jen proto, aby si dokoupil další alkohol a cigarety. Pak šel pít do restaurace, kde místo placení prohlásil, ať volají policii.
S argumentem, že policisté Libora L. poškodili, když ho po činu vyslýchali ještě opilého, obhajoba v úterý neuspěla. Nepochodil ani souzený muž žádající přeřazení do mírnějšího převýchovného režimu, aby za mřížemi mohl snáz najít práci.