„To jsem tu krávu měl zabít," komentoval ve středu verdikt, když předseda senátu Jiří Říha přečetl nepravomocný rozsudek hovořící o odnětí svobody na 15 let.

Ještě ale dopadl příznivě; za vražedné jednání směřující vůči dvěma osobám byl ve hře pobyt ve vězení v rozpětí od 15 do 20 let nebo i trest výjimečný. Souvislosti přiměřenosti trestu ale bývalému řidiči pražské městské dopravy zřejmě vysvětlí až odvolací senát pražského vrchního soudu.

Domluva s dvěma kuchyňskými noži

Na ženu, s níž měl po rozvodu dlouhodobé spory, zaútočil Štefan N. ve vestibulu stanice metra Kačerov, kde pracovala. Loni 18. července odpoledne tam přišel s dvěma kuchyňskými noži. Podle vlastních slov se jen chtěl domluvit, proč mu expartnerka nezvedá telefon.

Nicméně – když zabušil na dveře a žena vyhlédla okénkem z bývalé kukaně dozorčího turniketů, chytil ji na krk a rval okénkem ven; to vše s křikem, že ji zabije. Když se mu žena vysmekla, vykopl skleněné dveře a sápal se dovnitř.

Při tom se dostal do potyčky s novým partnerem své exmanželky, rovněž zaměstnancem dopravního podniku, který ženě vyrazil na pomoc. Pobodal ho do břicha – a nebýt okamžité operace, zranění jater by vedlo ke smrti. Žena vyvázla s pohmožděním hlavy a krční páteře – a naštěstí během potyčky obou mužů stačila přivolat pomoc.

Čtěte také: Milující exmanžel. Chtěl zabíjet?