Neznámý mladík zřejmě využil příležitosti, která se mu v ulici Zelenky-Hajského naskytla. Vyplývá to alespoň ze slov Jany Rösslerová z ředitelství pražské policie, která ve středu o případu informovala. „Šestačtyřicetiletý muž projížděl ulicí, v jednu chvíli však zastavil, aby si z batohu vytáhl mobilní telefon; v ten okamžik zezadu přiskočil pachatel, cyklistu srazil ranou do zad na zem, naskočil na kolo a odjel," přiblížila policistka okolnosti zločinu.

Třebaže ujíždějícího pachatele zachytily kamery, zmapovat trasu jeho úniku se podařilo jen částečně - na Prokopovo náměstí, kde stopa končí. Odtud pak uprchlík mohl ujet pěti různými směry. Díky kamerám ale detektivové z Palmovky, kteří se případem zabývají, vědí, jak pachatel vypadal. Záběry zveřejnili a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli informace k osobě podezřelého i případně k osudu kola jsou vítány na lince 158, případně na kterékoli služebně Policie ČR.

Všímavost svědků nepochybně podpoří i slib oloupeného muže, který za pomoc policistům nabízí odměnu. „V případě, že někdo poskytne policii informace, které by vedly k vypátrání mého kola, poskytnu mu jako poděkování odměnu 10 tisíc korun," sdělil majitel kola policistům. O další desítce pak policisté hovoří v souvislosti s pachatelem. Deset let vězení je totiž maximální výše trestu, který mu může hrozit v případě odsouzení.

Muž s nápadnými vlasy i obličejemHledaným lupičem je štíhlý muž v odhadovaném věku mezi 25 a 30 lety, vysoký asi 185 cm. Má světlou pleť a krátké světlé vlasy, po stranách vyholené. Nápadný je také výraznými lícními kostmi, vystouplou bradou a protáhlým nosem nos. Na sobě měl červenou sportovní bundy a modré dříny ve tříčtvrteční délce. Na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou, zřejmě značky Nike. Přes rameno nesl bílo-černou sportovní tašku.