Dnes 47letý Vietnamec T. Nguyen Ba, který už se s drogami na severu Čech zapletl v minulosti, a 41letý Oleksandr H. původem z Ukrajiny v té době měli za sebou kus cesty. Podle verdiktu zajeli do Liberce, kde v jedné tamější herně zprostředkoval Vietnamec pro Ukrajince nákup pervitinu za 19,3 tisíce amerických dolarů.

Ve svém autě zaparkovaném před hernou pak „zboží" předal čekajícímu zákazníkovi, který je uložil do svého zavazadla. Osudnou se jim pak stala cesta do Prahy, kde spadla klec. Oba se podle rozsudku dopustili zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami.

Muži původem z Asie vyměřil soud desetiletý trest, který si má odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Následovat má vyhoštění na dobu deseti let. Oleksandr H. dostal osm a půl roku – rovněž ve výchovném režimu zvýšené ostrahy I jemu soud stanovil vyhoštění na dobu deseti let.

Muž z Ukrajiny byl vedle drogového deliktu odsouzen ještě za nedovolené ozbrojování; při zadržení měl totiž u sebe nelegálně drženou pistoli ráže 6,35 mm s pěti náboji. I tato zbraň má propadnout státu. Propadnout má také 700 dolarů z vlastnictví T. Nguyena Ba.