Jeho hlavní výbavou tedy není kamera, jak bývá u dronů obvyklé, ale nádržka na chemikálie. Navíc nelze přehlédnout, že pro zloděje má tahle kořist nanejvýš cenu součástek, ze kterých je stroj vyroben: bez aktivace dodavatelem nebude fungovat; unikát tak nelze používat, ale lze se na něj jen dívat.

Drony samy neuletěly 

To, že drony neuletěly samy, ale někdo jim zmizet pomohl, bylo jasné od samého počátku. Co se odehrálo, pak osvětlil záznam bezpečnostních kamer, připomněl v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Zachytily podezřelého muže, který se nějaký čas pohyboval po výstavní hale – a pak přes drony vystavené u stánku přehodil plachtu. Následně oba drony vzal a odnesl pryč," konstatoval Daněk.

Pozná někdo muže s kohoutem?

Díky kamerovému záznamu také policisté vědí, koho hledají: podezřelým je svalnatý muž podsadité svalnatá postava vysoký odhadem 170 – 175 cm. Nápadný je krátkými vlasy česanými takzvaně do kohouta s vyholenými stranami.

Na sobě měl modré kalhoty (nejspíše džíny); dále byl oblečen do přiléhavého trika s dlouhým rukávem a na nohou měl světlé boty. Na očích měl tmavé brýle. Policisté očekávají, že na záběrech, které v sobotu zveřejnili, by dotyčného mohl někdo poznat – a prostřednictvím linky 158 dá vědět, kde ho hledat.

„Případ je prošetřován pro podezření z krádeže, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi," poznamenal Daněk.

Čtěte také: Návštěvník úřadu přišel o peníze i kartu