Trestanec, kterého eskorta převezla do civilního zdravotnického zařízení, aby se tam podrobil vyšetření, zmizel z Thomayerovy nemocnice. Za jakých okolností se tak stalo a kdo má na mimořádné události největší podíl, zůstává předmětem šetření. Nebo se alespoň vězeňská služba k těmto skutečnostem zatím nevyjadřuje.

Pro veřejnost má ale Robert Blanda z oddělení vnějších vztahů vězeňské centrály příznivou zprávu. Uprchlý 44letý muž, který byl zařazen do relativně mírného režimu věznice s dozorem, by prý pro okolí neměl představovat hrozbu. Zcela jiný náhled na možné nebezpečí ale nabídla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová, která hovořila o „zvlášť nebezpečném vězni", odpykávajícím si trest za „zvlášť brutální loupeže".

Hledaný vězeň Jan Novák.Shodné hodnocení nabízí i internetová pátrací databáze policejně hledaných osob. Ta obsahuje varování, že pokud si hledaný opatřil zbraň, nebude se ji zdráhat použít. „Detektivové žádají veřejnost o pomoc při pátrání," uvedla Rösslerová s tím že jakékoli informace jsou vítány na lince 158.

Hledaný Jan Novák má střední postavu, měří asi 190 centimetrů, střední postavy. „Má světlou pleť, hnědé vlasy delší než na fotografii z března letošního roku a modré oči," uvedli kriminalisté. Na sobě měl žluté vězeňské pyžamo a pruhovaný modrobílý župan; obutý byl v pantoflích.