Trojici mužů se hlídce podařilo dostihnout v Palackého ulici. Mladík, kterého předtím hlídka viděla s fixem v ruce, se k činu přiznal. A vymlouval se – za zamilovanost. „Chtěl jsem své přítelkyni dokázat lásku," vysvětloval motiv svého počínání. A vydal i lihový popisovač, který použil k páchání protiprávní činnosti. Ano, protiprávní. Láska je láska – ale sprejerství je zločin. Ať už je jeho pachatel ke své lepší polovině fixovaný sebevíc, pohnutky, o kterých hovořil, mohou jeho počínání pouze vysvětlit. Nikoli ale omluvit.

Nelze se tak divit, že dopadený tvůrce čmáranic neskončil v náruči své milované, ale jako podezřelého ze spáchání trestného činu si ho na svou služebnu odvezla přivolaná policejní hlídka. Do protokolu o jeho skutku přitom nebylo zaznamenáno jen počmárání jednoho parkovacího automatu. Čerstvě vytvořené „zamilované znaky" se našly nejen na něm, ale také na fasádě nedalekého domu.

Mazanice se objevily na zdi i sklech autobusůČmáraly, kteří zatoužili zanechat trvalou památku na svoji rozjařenost, dopadli pražští strážníci také během víkendu – a to hned na dvou místech. Své „podpisy" na několika autobusech zanechala dvojice mladíků dopadených v Praze 10, čmárajících lihovým fixem po sklech dopravních prostředků. K dopadení dalšího samozvaného pouličního výtvarníka vedlo oznámení na tísňovou linku 156 upozorňující na místo v Praze 4, kde skupinka lidí úmyslně přesouvala kontejnery na odpad doprostřed ulice. Hlídka kontrolující danou lokalitu si pak všimla osoby vytvářející pomocí spreje malůvku na fasádu domu.