V Boleslavi se podle zjištění detektivů rodily k novému životu luxusní vozy značek Range Rover, Audi a BMW, které byly ukradeny v Německu, v Rakousku a na Slovensku. Kriminalisté zaznamenali legalizaci neboli přihlášení do provozu v případě 12 kradených aut v celkové hodnotě převyšující 20 milionů korun.

Nastrčená firma s bílým koněm v čele 

Vedle úředníka, který si jeden z těchto vozů – Range Rover Evoque – výhodně koupil pro sebe, měla v případu figurovat nastrčená firma v čele s bílým koněm, která měla přebírat od dalších pachatelů kradená auta již připravená pro legální uvedení do provozu: s padělanými doklad y a pozměněnými identifikátory.

Zbývalo vše dokončit papírově: zajistit provedení evidenční i technické prohlídky a postarat se o legalizaci, k čemuž sloužilo i padělání kupních smluv. Na úvěr či prostřednictvím leasingu pak byla auta prodávána dalším zájemcům.

Kromě úředníka jsou obvinění další 

Vedle zmiňovaného úředníka byli v souvislosti s legalizací výnosu z trestné činnosti obviněni další dva lidé; všem stíhaným hrozí v případě odsouzení až šestileté tresty.

Aktuální zjištění kriminalistů, kteří už spis přichystali k předání státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby, ovšem nepředstavují celkové završení případu, ale jen jeden z podstatných mezníků v šetření. Na navazující kauze středočeští kriminalisté dále pracují ve spolupráci s kolegy z Brna – a také ze Slovenska. Společně prověřují souvislosti, které by se měly týkat úvěrových podvodů.

Čtěte také: Krádež auta usnadnila ztráta klíčů