Za divokých okolností skončila odpoledne jeho jízda na Karlově náměstí, kde se 39letý šofér ještě snažil uniknout policistům přes park. Utíkal marně.

Byl dopaden, načež se ukázalo, že jde o osobu s bohatou trestní minulostí. Šlo o muže se dvěma platnými zákazy řízení, který usedl za volant pod vlivem drog; test vyšel pozitivně na látku amfetamin, připomněla Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Navíc Okresní soud v Rakovníku vydal na tohoto muže příkaz k dodání do výkonu trestu," poznamenala.

Provoz tramvají byl omezen

Odcizené dodávky si pět minut po jedné odpoledne všimla hlídka policistů v Kobylisích; v tamější Horňátecké ulici. Pustila se za ním – řidič ale prchal až na Nové Město. Tam – právě na Karlově náměstí – honička skončila.

„Řidič přijel z protisměru ulicí Odborů, na Karlově náměstí přejel tramvajový pás do protisměru, kde u tramvajové zastávky zastavil vůz, a utíkal směrem do parku," přiblížila Rösslerová překotný vývoj událostí. Záhy ale spadla klec: na křižovatce s Žitnou ulicí zadrželi uprchlíka policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Podezřelý hned dostal pouta.

Na šetření případu se dál intenzivně podílejí jak kriminalisté, tak policisté z oddělení dopravních nehod. V souvislosti s prací policistů na místě události se zastavily tramvaje; od 13.39 postihlo omezení soupravy na linkách číslo 3, 6, 18, 22 a 24. Průjezd přes Karlovo náměstí se podařilo obnovit v 15.21.