Hledaný muž doprovázený ženou se v oficíně objevil krátce před šestou večer, připomněla ve středu Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

„Těsně před jejich příchodem si zaměstnankyně salonu odložila na pult přenosnou pokladničku s penězi a na okamžik odešla do zadní části provozovny. Toho muž využil; bez dlouhého rozmýšlení pokladničku i s penězi popadl – a společně se ženou odešli neznámo kam," přiblížila Martínková krádež uskutečněnou podle známého úsloví: příležitost dělá zloděje.

Policisté vytáhli trumf

Teď jde o to, aby se naplnila také okřídlená slova o tom, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Policistům se totiž zatím nepodařilo objevit nic, o čem by mohli předpokládat, že je dovede k pachateli. Nyní tedy vytáhli trumf v podobě kamerového záznamu, který zachytil nejen samotnou krádež, ale i podobu podezřelého.

Záběry zveřejnili a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc. „Jakékoli informace k muži a ženě na záznamu přijmou na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně," uvedla Martínková.

Čtěte také: Návštěvníkovi lékárny chce účet doručit policie