Nezodpovědnost. Jinak nelze nazvat počínání muže, který si v polovině listopadu minulého roku odložil v kavárně v Korunní ulici kabát na věšák.

Což o to, kabáty na věšák patří, ale rozhodně by neměly mít v kapse obálku s pětadevadesáti tisíci korunami.

„Přibližně ve čtvrt na tři odpoledne zachytily bezpečnostní kamery muže, který do kavárny vešel a naoko si na věšák pověsil svou bundu. Mezitím stihl prošacovat kabát oběti a pravděpodobněmu inkriminovanou obálku odcizil,“ řekl Deníku šéf 6. oddělení vršovických kriminalistů Petr Kolár.

Ti po dosud neznámém pachateli krádeže neustále pátrají. Podle jejich popisu jde o muže ve věku 35 až 45 let. Na sobě měl béžovou bundu, černé sako a šedé kalhoty. „Je pravděpodobné, že hledaný pachatel je arabské národnosti. Podobných gangů se v celé Praze pohybuje několik a na podobnou trestnou činnost se specializují,“ uvedl Kolár.

Zarážející je především lehkomyslnost, s kterou postižený zanechal téměř sto tisíc korun v kabátu na věšáku. „V celé Praze varujeme obyvatelstvo před nebezpečím kapesních krádeží. Ať už jde o hromadnou dopravu nebo obecně frekventovaná místa, zejména obchodní centra, kde se kapesní zloději soustřeďují. Je to ale jako házení hrachu na zeď,“ posteskl si Kolár.

Pokud by někdo muže na fotografiích nebo videu poznal a mohl o něm poskytnout jakékoli poznatky, policisté rádi přijmou informace na telefonním čísle 974 860 328, tísňové lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně.