Z desky hrobu zmizel masivní kříž, který v roce 1991 vytvořil uznávaný akademický sochař Otmar Oliva. Dílo z leštěného patinovaného bronzu doplňoval nápis „Zdá se mi, že mříže jsou květy".

Pátrání policisté z oddělení na Jarově zahájili na konci října, kdy krádež nahlásila pozůstalá – ukázalo se ale, že zloděj udeřil již v létě – v období od června do července. Právě tehdy synovec oznamovatelky zjistil, že umělecké dílo je pryč. Své tetě ale sdělil, k čemu na hřbitově došlo, až se značným odstupem. Teprve v čase vzpomínek na zesnulé.

Ukradený kříž, po němž zůstaly jen stopy na kamenných deskách, měl rozměry hrobového místa: délku 210 cm a číšku 110 cm. Poškození hrobu majitelka vyčíslila na 65 tisíc korun – a zmizelý kříž vysoké umělecké hodnoty ocenila částkou 460 tisíc.

Jakékoli informace, které by pomohly osvětlit okolnosti krádeže, nebo by dokonce vedly k dopadení podezřelého, přivítají policisté na lince 158. „Za trestný čin krádeže a poškození cizí věci hrozí neznámé osobě až pětileté vězení," připomněla ve středu Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. I z tohoto faktu, stejně jako z výše způsobené škody, jasně plyne, že tady už nejde o drobnou krádež podobnou většině skutků, jaké mají zloději kovů na svědomí.