Nejnověji musí své počínání vysvětlovat 31letý zaměstnanec, který na pracovišti ukradl tři přístroje značky Apple iPhone 6 v celkové hodnotě 2367 eur uvedla policistka Marcela Pučelíková.

„V originálně zabalených krabičkách si telefony umístil telefony pod tričko – a poté se je pokusil vynést mimo objekt areálu společnosti přes vstupní vrata. Byl však zachycen ostrahou, která u něj mobilní telefony nalezla a věc oznámila policistům," uvedla Pučelíková s tím, že dotyčný je nyní stíhán pro krádež – a v případě odsouzení by mu mohl hrozit až dvouletý pobyt ve vězení.

Dokonalejší způsob pašování

Podstatně větší rybu chytili ve stejné firmě policejní detektivové před měsícem. V srpnu se podařilo dopadnout jiného zaměstnance, 34letého, který vymyslel mnohem dokonalejší způsob pašování telefonů přes vstupní bránu. Však se mu také ostrahu dařilo balamutit dlouhodobě – od dubna do konce června – a postupně z firmy vynosil 162 přístrojů v originálních a ještě neotevřených obalech, z nichž některé se snažil prodat v různých bazarech.

Tam pak byly nabízeny koncovým zákazníkům. Nezaměřoval se na jediný model ani na konkrétní značku; bral, co se nu namanulo, vyplynulo ze slov policistky Jany Dětské. Ta o dopadení tohoto podezřelého informovala před měsícem. „Mobilní telefony a finanční hotovost kriminalisté u muže zajistili," konstatovala Pučelíková.

Podle Dětské našli detektivové 888 tisíc korun v hotovosti – a další peníze objevili na bankovním účtu podezřelého. Jejich původ stále zůstává předmětem šetření. Vzhledem k výši škody, která se v tomto případě vyšplhala na 1,2 milionu korun, podezřelému v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest. „Oba obvinění jsou stíháni na svobodě," doplnila Pučelíková.