Čerstvě dvacetiletý Petr N. odešel z domova poslední adventní neděli s tím, že má namířeno za svou kamarádkou. Toho dne, 22. prosince, byl naposledy spatřen kolem 22. hodiny na zastávce městské hromadné dopravy v ulici K Barrandovu v Praze 5. Zhruba půl hodiny poté se kamarádce ozval z mobilu – a v té chvíli byl zjevně ve špatném psychickém stavu. Od té chvíle nikoho ze svých blízkých nekontaktoval a jeho telefon je hluchý.

Jeho okolí neví o tom, že by měl pohřešovaný pevnější sociální vazby. Většinu času trávil u počítače. Ve virtuálním světě byl aktivní v diskusích na sociálních sítích, kde vystupoval pod přezdívkou Califax. Hodně času také trávil hraním on-line her – oblíbil si například Travian; strategii založenou na budování vlastního impéria v antických dobách (a zejména na bojích s nepřáteli v éře střetů Římanů s Galy a Germány). Podle informací kriminalistů by mohl být ozbrojen pistolí Glock 23 ráže 40SW. Zbraní drženou legálně, přestože se o pohřešovaném mladíkovi ví, že je uživatelem drog a v minulosti se léčil na psychiatrii. Neměl by ale být nebezpečný.

Pohřešovaný mladík má střední postavu, měří 178 cm. Jeho popis dále připomíná modré oči a středně dlouhé vlnité hnědé vlasy. Na sobě měl džíny a černou zimní bundu, u sebe pak papírovou tašku se značkou Sephora.

Jakékoli informace, které by mohly pomoci k jeho nalezení, přivítají policisté na lince 158. „Případným svědkům kriminalisté doporučují, aby se nepokoušeli mladíka sami zadržet, ale o výskytu pohřešovaného informovali policii právě prostřednictvím tísňové linky," připomněla policistka Andrea Zoulová.