Strážník městské policie se k incidentu přichomýtl už na samém počátku – ve chvíli, kdy se v křižovatce ulic Heřmanova a Haškova s křikem postrkovala skupinka mladých lidí. A viděl, jak jeden z účastníků incidentu kopl do stavebních podlážek, které spadly na zaparkované auto, přičemž poškodily kapotu a rozbily světlomet. Vedle strážníka si poničení auta všiml také kolemjdoucí muž, který na skupinku začal křičet. Mládež se na něj osopila sprostými urážkami.

Mladého muže, který měl na svědomí poničení auta, se pokusil zadržet strážník. Dotyčný však na nic nečekal a ujel. Naskočil na skateboard a uprchl. Asi po deseti minutách se ale vrátil a přidal se ke skupince, která pokřikovala na svědka.

Podle záznamu městské policie se pak strhla mela, když mladík dával jasně najevo, že jeho nebude nikdo umravňovat. Jinak si to odskáče. „Podezřelý mladík se po spatření strážníka dal znovu na útěk. Když se jej pokusil zastavit svědek události, mladý muž ho uhodil skateboardem. Agresivní muž pak napadl i strážníka, kterého srazil na zem a poranil mu zápěstí,“ shrnuje incident zápis městské policie, jenž ještě doplňuje: „Mladý Pražan byl nakonec za použití donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě.“

Událostí se nyní zabývají policisté z letenského oddělení.