Případ se stal v ulici Botičská nedaleko Albertova. "Mladí lidé se oddávali poměrně svérázné kratochvíli, kdy převraceli a poškozovali tamní dopravní značení. To jim bylo ale zřejmě málo a tak si 'dovolili' i na zaparkovanou sanitku, které kopanci poškodili nárazník," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Neplechu rozdováděné partičky se snažil utnout osmapadesátiletý muž. Jeden z mladíků k němu ovšem přiběhl, nakopl ho do břicha a dal ránu pěstí do obličeje. Násilníka zachytily bezpečnostní kamery. "Na záběrech je vidět, jak si ruku, kterou muže udeřil a která ho zjevně bolí, prohlíží a mne si ji druhou rukou," popisuje mluvčí Hulan.

Staršímu muž se vydal na pomoc další účastník červnové události. Jenže mladý agresor před ním utekl do nedaleké večerky. "Prodavačce totiž začal tvrdit, že je on sám pronásledovaný a prosil ji o pomoc. Prodavačka mu tuto jeho báchorku uvěřila a před pronásledovatel uzamkla vchod do obchodu. Jakmile potenciální nebezpečí pro mladíka pominulo, z obchodu bez poděkování odešel neznámo kam," sdělil Hulan.

Mladík je teď v hledáčku policistů z místního oddělení Nové Město. Stíhají ho pro podezření z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí trest až na tři roky ve vězení.

"Pokud mladíka na záběru bezpečnostní kamery poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu, nebo pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," prosí policejní mluvčí Hulan o pomoc veřejnost.