V polovině června pak ještě přibyl případ ze směnárny v Rytířské ulici v centru Prahy. Pokladní opakovaně přišly o několik tisícovek, když je zmátla série po sobě následujících požadavků na rozměňování bankovek – a zákazníkům vyplatily vyšší částky. V jednom případě činil rozdíl čtyři tisícovky, třikrát se jednalo o osm tisíc.

Muže okamžitě poznala

Dopadnout podezřelé ve věku 37 a 45 let se podařilo díky jedné z pokladních, informoval v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Klec podle jeho slov spadla již v úterý večer, kdy si žena dotyčných všimla cestou z práce na Václavském náměstí.

„Okamžitě v nich poznala muže, kteří ji připravili o více než osm tisíc korun, a zavolala na místo policisty,“ konstatoval Daněk. Další podrobnosti policista neuvedl; konstatoval pouze, že oznamovatelka je zároveň jednou z poškozených. Podle informací Deníku bystrost projevila směnárnice z Rytířské.

„Zadržené muže si převzali kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání pro podvod,“ konstatoval Daněk. Policejní detektivové také prověřují, zda dopadení Slováci nejsou součástí rozsáhlejší skupiny působící po celé republice, která by měla na svědomí další obdobné případy. Ukazuje se totiž, že ty pražské nebyly ojedinělé.