Ve středu dopoledne mladík odvázal loďku na přístavišti a odplul na řeku. Vzhledem k tomu, že neměl vesla ani jiný pohon, nemohl loď nijak ovládat. Proto pro něj museli doplout policisté z pohotovostní motorizované jednotky

Bál se o svou ženu

„Mladík byl velmi apatický a neodporoval. Na svoji obhajobu uvedl, že lodě odvázal ze strachu o život své ženy. Bál se, že kdyby to neudělal, vzal by si ji satan,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

Ačkoli mladý muž nebyl pod vlivem drog ani alkoholu, nadělal škodu jako by byl. Ještě před samotnou krádeží totiž poškodil přívody plynu a elektřiny na kotvišti. Pokračoval tím, že odvázal dvě zde kotvící malá plavidla. Uvolněných lodí si naštěstí všiml lodník vracející se na přístaviště a stihl je zajistit „Způsobená škoda je šedesát tisíc korun,“ dodal Rybanský.

Mladý muž byl převezen do Psychiatrické nemocnice Bohnice. Při šetření případu policisté vezmou jeho duševní stav v potaz. I tak je ale podezřelý z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci, za což mu hrozí dva roky vězení.