Tragédie se stala v pravé poledne a vyděsila obyvatele celých Strašnic.

Deník o ní bezprostředně informoval. Tehdy ji ovšem interpretoval jako sebevraždu. Takový byl totiž původní závěr policejního vyšetřovatele. Sám Miroslav Svoboda takto vypověděl do protokolu a i přesto, že byl později státní žalobkyní obviněn z ženiny vraždy.

Na svém trvá i na lavici obžalovaných. „Spáchala sebevraždu,“ horlil Svoboda před soudem. Ve chvíli, kdy podle jeho slov žena vyskočila z okna v ložnici, seděl údajně v obývacím pokoji a četl noviny. „Vrazil jsem do ložnice až potom, co jsem uslyšel podivnou ránu,“ vypověděl dále. V ložnici podle něj nikdo nebyl a u otevřeného okna stála přistavená židle.

Soudní znalec: Nebyla to náhoda

Policisté se se Svobodovým svědectvím spokojit nemohli. Jak je to u podobných sporných sebevražd zvykem, byl k vyšetřování přizván znalec z kriminalistického ústavu specializovaný na biomechaniku.

Poloha těla i jeho vzdálenost od zdi domu jasně nasvědčovaly, že nešlo o nešťastnou náhodu. Spontánní pád tedy znalec vyloučil. Vše tedy nasvědčuje, že ženu z okna ložnice skutečně někdo vyhodil. Jedná se ale pouze o nepřímé důkazy, a proto je možné, že soudce Petr Braun obžalovaného zprostí viny.

Verdikt měl původně padnout už včera. Tíže rozhodování ale soudce Brauna přiměla odročit jednání na pětadvacátého září. V ten den by měl vynést rozsudek. Svobodovi hrozí až patnáct let vězení.