Ne, tohle ještě se zmiňovaným uchem nesouvisí. Má to souvislost s očima. Pachatel poté, co si vyhlédl byt, který půjde vykrást, přelepil u ostatních dveří v daném patře domovní kukátka. Proč? Přece aby ho nemohli vidět někdo ze sousedů! A pozor – teď dojde na ucho. Aby měl zloděj jistotu, že se ve zvoleném bytě nikdo nenachází, přiložil ucho na dveře a pozorně naslouchal.

Teprve když si byl jist, že vzduch je čistý a byt prázdný, vnikl dovnitř. To už si počínal, jak je u zlodějů zvykem: odnes si věci, které se v bazarech a zastavárnách dají snadno proměnit v peníze. Nejčastěji elektroniku nebo šperky. Dohromady policisté napočítali škodu blížící se půl milionu korun.

K dopadení 30letého podezřelého, který byl v minulosti už třináctkrát trestán, podle Daňkových slov pomohly i trasologické stopy v podobě otisků ucha na dveřích. Nyní skončil za dveřmi, které mají „kukátko" orientované opačně nežli byty. Strážci ve vazební věznici totiž nepotřebují nahlížet na chodbu, ale naopak: z chodby do cel.

Recidivistovi, který byl obviněn z krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a podílnictví, hrozí v případě odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi.