První z případů se stal 6. května odpoledne v obchodě se zdravou výživou v Praze 4. Podezřelý vstoupil dovnitř a namířil si to přímo k prodejnímu pultu. Vzápětí požadoval od prodavače veškeré bankovky i mince. Z obchodu si odnesl finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun. Při útěku ho díky popisu od prodavače poznala policejní hlídka a pětadvacetiletého muže zadržela. Byl obviněn z krádeže.

Druhý z případů se stal v pondělí 9. května večer před lékárnou u obchodního centra na Chodově, kde k jednomu muži přistoupila dvojice agresorů a vyžadovala od něj peníze pod pohrůžkou fyzického násilí.

Týrané kočky v Praze.
Případ koček týraných v pražském bytě zamířil před soud, obvinění vinu odmítli

„Vzápětí jeden z nich uchopil poškozeného, aby se nemohl bránit a druhý mu vyndal z kapsy jeho mobilní telefon. Protože byl telefon uzamčený, agresoři požadovali jeho odemčení. Napadený muž měl strach, tak nakonec spolupracoval a udělal, co po něm chtěli,“ popsala policejní mluvčí Martina Špryslová.

Útočníky kriminalisté dopadli. Hrozí jim až deset let vězení.

Policie objasnila také případ, který se odehrál v polovině května v ranních hodinách nedaleko autobusové točny na Hájích. Trojice podezřelých vnikla do stanu, napadla kopanci i teleskopickým obuškem dva nocležníky a požadovala od nich vrácení peněz.

Přepadení ve Vodičkově ulici.
VIDEO: Lupič uzemnil muže ranou pěstí. Se společníkem mu vzali všechny peníze

„Před útěkem podezřelí hodili do stanu rozžhavené uhlíky, které způsobili muži i ženě popáleniny a škodu na majetku. Protože napadená dvojice znala dva z útočníků, kriminalisté během krátké chvíle všechny ztotožnili,“ uvedla mluvčí.

Trojici hrozí až osm let za mřížemi.