Do obchodu s oděvy v Myslíkově ulici na Novém Městě vstoupili v pátek čtrnáctého června dva muži. Nebylo na tom nic zvláštního. Prodavačka zaujala své místo u pokladny a zákazníci se přesunuli do zadní části krámu, kde si začali prohlížet zboží. Zanedlouho si ale vyžádali její pomoc a tak prodavačka opustila pult a šla se nakupujícím věnovat.

Tím byla první část operace úspěšně zvládnuta a mohlo se přistoupit k dalšímu kroku. Tím byl příchod dalších dvou mužů, kteří ovšem zůstali v přední části obchodu. Jeden si začal pozorně prohlížet vystavovanou košili a zároveň tak kryl svého společníka, který bleskurychle vklouzl za pult a vybral z pokladny hotovost. S kapsami napěchovanými bankovkami se poté jakoby nic zapojil do obhlídky zboží.

Prodavačka vzadu mezitím vyřešila problém první dvojice zákazníků a nic zlého netuše se vrátila ke kase. Všichni čtyři muži se ještě chvíli zdržovali v prodejně a potom v klidu obchod opustili. Jeden z nich ještě při odchodu s ženou u pultu prohodil pár slov. A pak byla čtveřice pryč a s ní i šestnáct tisíc.

Policisté samozřejmě pátrají po všech čtyřech aktérech popsané události. Zajímá je jak totožnost všech hledaných, tak jejich místo pobytu či pohybu. Případné informace, policisté přijmou prostřednictvím linky tísňového volání 158.

MONIKA DORŇÁKOVÁ