„Kriminalisté již ukončili vyšetřování a na Městské státní zastupitelství v Praze podali návrh na podání obžaloby dvou mužů pro trestné činy vražda a podvod,“ informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

Vylovení těl z vodní nádrže

Zdroj: Policie ČR

V souvislosti s případem policisté již během září zadrželi dva tehdy čtyřiadvacetileé muže. Ve hře byla především historická vila v Bubenči v hodnotě 50 milionů korun. „Po zmizení páru byl zjištěn převod vily na jisté firmy. Zjistili jsme, že za tímto převodem stáli dva mladíci,“ prozradil tehdejší šéf pražské mordparty Josef Mareš. Ti se s párem seznámili tak, že měli zájem si ve vile pronajmout pokoj a bydlet v něm.

Zadržení podezřelých v souvislosti se zmizením páru.
Případ pohřešované dvojice: zásahovka si došla pro dva podezřelé

Rodina oznámila pohřešování dvojice začátkem června poté, co se jim žena a ani její partner dlouhodobě neozývali a nevěděli, kde se nachází. Policisté okamžitě začali po dvojici pátrat, kontaktovali další příbuzné a známé. Pohřešovaní byli naposledy spatřeni na odpočívadle D1 na 66. kilometru před McDonaldem.

Těla byla zatížena závažím

Zaznamenán zde byl pohyb vozidla pohřešovaných i jednoho z mladíků. Ten si s nimi 6. června domluvil schůzku. Pronajal si k tomu rekreační objekt v obci Hněvkovice u Velké Paseky. „Domovní prohlídka potvrdila, že pohřešovaní i mladík se v něm vyskytovali,“ vysvětlil Mareš.

Auto bylo začátkem září nalezeno odstavené v maďarském městě Ostřihom poblíž slovenských hranic. Vozidlo nemělo žádné registrační značky a jeho vnitřní prostory byly polity chemikálií. Ve vozidle se nenacházely žádné osobní věci pohřešovaných.

Těla obětí byla potápěči vylovena ve dnech 23. a 24. října z vodní nádrže Švihov. Bylo k nim připevněno závaží a ve vodě ležela čtyři až pět měsíců. Expertíza pak potvrdila, že se jedná o hledané osoby.

Vila v Bubenči v Pelléově ulici, kde bydlel zavražděný pár. Nyní je zapečetěná policejní páskou.
VIDEO: Těla pohřešovaného páru vylovili potápěči ze dna nádrže Švihov