Tu zardousil koncem května 2002 v Rudné na Praze-západ. Při pohlavním styku v autě. V opilosti a pod vlivem drog se na ni vrhl ve chvíli, kdy odmítala pokračovat v požadovaných praktikách; mrtvé tělo pohodil do lesa.

Za tenhle čin dostal deset let. Rok před propuštěním se přiznal k jiné vraždě mladé dívky, která činu v Rudné přicházela. Před 13 lety, 10. ledna 1998, tehdy 19letý Tesař zavraždil v Brně stejně starou dívku, s níž se seznámil na diskotéce. Život ji prý stálo to, že se odmítla milovat, když společně popíjeli vodku s kolou – a nakonec skončila nahá v Tesařově posteli. Slečna se ohradila proti tomu, jak na ni sahá – a to ji stálo život. „Chytil jsem ji pod krkem a škrtil. Oč více se bránila, tím jsem byl naštvanější,“ řekl při výslechu policistům. U soudu, který případ začal projednávat v pondělí, už neřekl ani slovo. Ani se tam neobjevil; požádal o jednání v nepřítomnosti.

Tesařovi se dařilo svou první vraždu utajit – dokonce i před spolubydlícími, s nimiž sdílel byt. A to tam ukrýval šest dní!

Usnul vedle mrtvé dívky

Po vraždě si dal ještě dvě vodky a usnul. Na posteli, vedle těla mrtvé dívky. „Ráno jsem se snažil mít s ní ještě pohlavní styk, ale nepodařilo se mi to. Pak jsem ji oblékl a schoval pod postel. Zůstala tam několik dní. Pak jsem ji navlékl do dvou pytlů na odpadky, zavázal provazem a vyhodil do kontejneru. Hodil jsem tam i její věci – a všechno jsem zaházel odpadky,“četl soudce Jiří Stýblo z policejního protokolu vrahovo přiznání.

Předtím než se těla za mlhy zbavil, se prý pokusil dvakrát o sebevraždu. „Nejdřív jsem se chtěl otrávit jedem na krysy, ale nic to se mnou neudělalo. Proto jsem se zkusil oběsit. Uvázal jsem si provaz kolem krku a pak na větev. Jenže jsem si neměl na co stoupnout, tak jsem se zkusil pověsit ze země. Tak, že jsem skrčil nohy. Když jsem se ale začal dusit, nechal jsem toho,“ prohlásil obžalovaný.

Tesař, který je prý ochotný se léčit a třeba se i nechat vykastrovat, se k brněnské vraždě přiznal vězeňské psycholožce v rámci posuzování jeho duševního stavu, když neúspěšně žádal o podmínečné propuštění z trestu za vraždu v Rudné. „Nechápu, proč jsem to udělal,“ nedokázal vysvětlit pohnutky násilného činu. Nyní se v něm ale hnulo svědomí. Chce prý, aby rodina oběti věděla, co se s dívkou stalo – byť pro něho samotného to znamená výrazné prodloužení pobytu za mřížemi. Hrozí mu až 15 let. Muž, kterého znalci označili za nebezpečného sexuálního devianta, ale může počítat s jistou shovívavostí. Bez přiznání by ho z vraždy oběti, jejíž tělo zřejmě skončilo ve spalovně, nikdo nepodezříval.

(zw, jgn)