Podle policejního mluvčího Jana Rybanského hledaná žena navštívila zmiňované studio s vidinou zakoupení voucheru. „Zaměstnankyně jí usadila v recepci a věnovala se zákaznici, která přišla o chvilku dříve. Podezřelá se po chvíli čekání odebrala na toaletu, jejíž směr ji ochotně ukázala zaměstnankyně, která se dál věnovala započaté práci,“ popsal Rybanský.

Jenže zlodějka využila situace, dveří na záchod si ani nevšimla a raději rychle prohledala zázemí provozovny, kam má vstup pouze personál. „V jedné z místností vzala peněženku, zastrčila si ji vzadu za pas a šla zpět. U dveří ji nachytala stále ochotná zaměstnankyně, která i na podruhé ukázala ženě správný směr,“ uvedl mluvčí pražské policie.

Na zveřejněném video záznamu je vidět, že pachatelka dělala překvapenou a i s kořistí zašla do správných dveří. Pak zmizela. „Pokud podezřelou na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohla nacházet, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ prosí Rybanský.

Policejní mluvčí ještě dodal, že v případě prokázání viny může být kvůli nouzovému stavu trestní sazba za krádež vyšší než dva roky. Trest se v tomto případě dle platné legislativy pohybuje mezi dvěma až osmi léty odnětí svobody.