První opilec za volantem na sebe upozornil jízdou bez rozsvícených světel v pátek večer. Autohlídka strážníků z Prahy 7 proto vozidlo v Tusarově ulici zastavila a muže ztotožnila. Na první pohled bylo zřejmé, že je opilý. To potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem téměř 2,5 promile. 

Další případ zaznamenali strážníci z Prahy 1 v sobotu dopoledne, když si při kontrolní činnosti v ulici Hybernská všimli podezřelé skupinky osob, které vycházely z nočního klubu. Hlídka pojala podezření, že by skupinka, která stála u zaparkovaného vozidla, mohla být pod  vlivem alkoholu nebo drog. Operátor kamerového systému proto celou situaci monitoroval.

Skupinka následně nasedla do automobilu a rozjela se směrem do Opletalovy ulice. Když si řidička všimla vozidla městské policie, prudce odbočila, aniž by dala znamení o změně směru jízdy. Po několika desítkách metrů znovu bez znamení o změně směru jízdy odbočila a zaparkovala do řady vozidel. Hlídka řidičku pro podezření ze  spáchání přestupků ztotožnila, a protože mladá žena jevila známky požití alkoholu nebo drog, strážníci u ní provedli orientační vyšetření s pozitivním výsledkem na amfetamin a  metamfetamin.

V neděli ráno strážníci z Prahy 15 prováděli kontrolu v Euklidově ulici, kde si všimli nabouraného vozidla, poničeného stromu a muže, který stál u automobilu. Hlídka muže ztotožnila, a protože muž přiznal, že vozidlo řídil, hlídka u něj provedla orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Test na přítomnost drog mladík důrazně odmítl.

Porušení zákazu vjezdu prozradilo dalšího opilce za volantem, kterého zastavila hlídka strážníků z Prahy 14 v Horoušanské ulici. Cizinec, který byl silně cítit alkoholem, provedenou dechovou zkouškou nadýchal bezmála dvě promile.

Posledního výtečníka, pro změnu s vysloveným zákazem řízení, odhalili strážníci z Prahy 15 v Milánské ulici. Senior se ovšem rozhodl, že strážníkům ujede. To se mu nepovedlo,  strážníci ho dostihli a zastavili v ulici Na Křečku. Protože byl muži  pravomocně vysloven zákaz řízení motorových vozidel, předali ho strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu Policii ČR.