Kriminalisté dopadli 14x soudně trestaného recidivistu, který kradl v drogériích. Pátrají ještě po dalších poškozených, kterým svým jednáním způsobil majetkovou újmu. Muži, který je aktuálně ve vazební veznici, předali obvinění ze série krádeží.

"Repertoár zboží, na které se muž zaměřoval, byl vcelku široký, vedle pleťových krémů a parfémů muž opakovaně kradl i elektrické zubní kartáčky a zastříhávače vlasů. Provedení krádeží probíhalo dle takřka identického scénáře. Obviněný vešel do prodejny a v okamžiku, kdy nebyl pod dozorem obsluhy si ukryl vybrané zboží pod svůj oděv a vzápětí drogérii kvapně opustil," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K motivu svého jednání muž policistům uvedl, že po lednovém propuštění z výkonu trestu se ocitl bez prostředků a krádežemi zboží v drogériích si obstarával prostředky na jídlo a drogy. Svůj typický den popsal kriminalistům tak, že se po dopoledním odpočinku vypravil nejdříve na oběd a následně do některé z pražských drogérií a po úspěšné krádeži a prodeji odcizeného zboží si zakoupil svojí denní dávku pervitinu.

Takřka každý den kradl v drogériích

Jelikož obviněný vypověděl, že takto trávil většinu svých dnů na svobodě, až do svého zadržení a umístění do vazby, kriminalisté se obracejí na veřejnost, zejména na personál drogérií, s žádostí o oznámení případné další trestné činnosti tohoto recidivista, ke které mohlo dojít od ledna do října letošního roku. Pokud ho na záběrech poznáváte, ozvete se na linku 158.

Kriminalisté doposud zadokumentovali a objasnili deset případů krádeží, kdy muž svým jednáním způsobil škodu bezmála 50 tisíc korun, kdy mu za toto jednání hrozí v případě odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi. Klíčovým vodítkem k ustanovení muže pak byly pro kriminalisty kamerové záznamy z provozoven.