V sobotu 3. prosince kontrolovala pražská hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí než je stanovená padesátka ve městě.

"Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se z ničeho nic dal na útěk a snažil se policistům utéci. A ačkoli policistům po chvilce zmizel ve sklepení, nebylo to na dlouho. Stačilo několik okamžiků a zasahující policista ho nalezl," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Zákaz, drogy a peníze

Třicetiletý muž utíkal, protože měl oudem zakázáno řídit a za řídítky skútru neměl co dělat až do ledna 2025. Při útěku odhodil sáček s bílou látkou, ve které bylo později zjištěno skoro sto gramů pervitinu. Mužova bunda navíc odhalila dvě cizí platební karty a několik desítek tisíc korun.

"Případ je prověřován pro trestné činy neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ohrožení pod vlivem návykové látky, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, ze kterých je zadržený muž podezřelý," doplnil Rybanský.