Policisté si podivnou historku chtěli ověřit. V pouzdře nástroje byla totiž navštívenka s telefonním číslem, na které zavolali. Jaké bylo jejich překvapení, když se na druhém konci ozval majitel hudebního nástroje, který žil v domnění, že je jeho saxofon bezpečně uložený v učebně na konzervatoři v Praze 3. Policisté pak šťastnému majiteli nástroj vrátili.

Věci prodal v zastavárně


Muž se později policistům přiznal. Do konzervatoře se dostal otevřeným oknem, když k němu vyšplhal po římse. Z učebny si pak vzal saxofon a stejnou cestou zmizel pryč. Policisté ovšem později zjistili, že nejde o první ani poslední akrobatický kousek tohoto muže.

Z té samé budovy totiž před tím ještě odcizil notebook a tři flétny, vše v celkové hodnotě čtyřicet tisíc korun. Muž měl na svědomí i další krádež v jednom z žižkovských bytů. Pomocí plastové popelnice se dostal do bytu, prošel okolo spících nájemníků a odnesl si notebook a dámskou kabelku. Způsobil škodu asi 16 tisíc korun. Věci pak prodal v zastavárně. Muži hrozí pětiletý pobyt za mřížemi.