Byt v Pobřežní ulici v Praze 8 měl cizinec pronajatý přes webovou službu zprostředkovávající krátkodobá ubytování. Zloděj si z bytu před několika dny odnesl kufr, ve kterém byly peníze, pokerové žetony a další v celkové hodnotě přesahující 3 miliony korun.

„Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž vidět, jak do domu přichází takzvaně nalehko a odchází po šesti minutách obtěžkán zmiňovaným kufrem. Dá se tedy říci, že si za každou minutu v domě vydělal půl milionu korun. Je to ale jen hypotéza, protože když ho někdo pozná, kriminalisté ho dopadnou a soud odsoudí, tak mu hrozí za tento čin až osm let ve vězení. V tom případě by jeho zisk činil pouhých 70 haléřů za jednu minutu. Samozřejmě způsobenou škodu bude muset navíc zaplatit,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Po zveřejnění případu získali kriminalisté dostatek poznatků o jeho totožnosti a byl dopaden. Jedná se o šestkrát trestaného recidivistu.

„Při výslechu se pak šestačtyřicetiletý muž k vloupání do bytu přiznal a kriminalisté s ním zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodal Daněk.

V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.