Byt v Pobřežní ulici v Praze 8 měl cizinec pronajatý přes webovou službu zprostředkovávající krátkodobá ubytování. Zloděj si z bytu před několika dny odnesl kufr, ve kterém byly peníze, pokerové žetony a další v celkové hodnotě přesahující 3 miliony korun.

„Kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž vidět, jak do domu přichází takzvaně nalehko a odchází po šesti minutách obtěžkán zmiňovaným kufrem. Dá se tedy říci, že si za každou minutu v domě vydělal půl milionu korun. Je to ale jen hypotéza, protože když ho někdo pozná, kriminalisté ho dopadnou a soud odsoudí, tak mu hrozí za tento čin až osm let ve vězení. V tom případě by jeho zisk činil pouhých 70 haléřů za jednu minutu. Samozřejmě způsobenou škodu bude muset navíc zaplatit,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Projednávání odvolání v případu Patrika Tušla a Tomáše Čermáka na Krajském soudu v Praze.
Za výroky proti Ukrajincům musí Tušl do vězení, Čermák má podmínku

Po zveřejnění případu získali kriminalisté dostatek poznatků o jeho totožnosti a byl dopaden. Jedná se o šestkrát trestaného recidivistu.

„Při výslechu se pak šestačtyřicetiletý muž k vloupání do bytu přiznal a kriminalisté s ním zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dodal Daněk.

V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.