V Novosibřinské ulici v Praze 9 si policejní hlídka povšimla černého mercedesu, který se rozhodla zastavit a zkontrolovat. Jakmile řidič policisty zaregistroval, sešlápl plyn a vyrazil. A ne jen tak výletnicky, ale rovnou dvousetkilometrovou rychlostí.

Aniž respektoval výzvy k zastavení, ujížděl nanejvýš riskantním způsobem po Jižní spojce ve směru na Hradec Králové. Po několika kilometrech nebezpečného kličkování a předjíždění ostatních řidičů sjel na sjezdu na Brandýs nad Labem a zamířil zpět do Prahy.

Ještě se pokusil o útěk

Konečné dějství se odehrálo ve Stoliňské ulici na Černém Mostě, kde řidiče opustilo štěstí a prorazil levou pneumatiku o obrubník. S nyní neovladatelným vozidlem při průjezdu zatáčkou narazil do stromu a mercedes vypověděl službu. Ne tak řidič, který z havarovaného vozu stihl ještě vystoupit a pokusil se o útěk.

Zdroj: Policie ČR

„To se mu však nepovedlo a policisté ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a následně omezili na osobní svobodě. Lustrací na místě policisté zjistili, že muž má do roku 2030 vyslovený zákaz řízení a vozidlo, kterým ujížděl, bylo pár dní zpátky odcizeno v pražské Hostivaři. U řidiče nebyl proveden test na alkohol ani drogy, jelikož je oba odmítl,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Čtyřiatřicetiletý řidič byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nedovolené užívání cizí věci, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.