Ke krádeži došlo zlatnictví na Václavském náměstí 8. října krátce po šestnácté hodině. „Neznámý muž předstíral, že si chce koupit nějaký klenot a ochotný prodavač mu předkládal vystavené zboží. V momentě, kdy se prodavač otočil pro další vystavený kus, neznámý muž využil jeho chvilkové nepozornosti, sebral z pultu zlatý řetízek v hodnotě osmdesát tisíc korun a z prodejny rychle utekl,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Kriminalisté zajistili několik kamerových záznamů, díky kterým zjistili, že muž utíkal přes Václavské náměstí, kde se k němu přidal druhý muž a pak společně pokračovali do budovy Hlavního nádraží, kde nastoupili do metra. 

Hasiči a zdravotníci zasahovali v úterý odpoledne v ulici Michnova u zavalené osoby ve výkopu.
Zavaleného dělníka hasiči vyprostili, muž ale podlehl vážným zraněním

Podezřelý měl na sobě v době krádeže tmavou bundu, pod ní bílé tričko, riflové kalhoty světle modré barvy a přes rameno měl pověšenou pánskou kabelu hnědé barvy. Byl holohlavý a na krku a rukou měl tetování. Během útěku si sundal bundu, kterou nesl jeho spolupachatel, který měl na sobě černou mikinu a světlé kalhoty. 

Policie se obrací s žádostí o pomoc na veřejnost, která může s informacemi o podezřelých mužích kontaktovat linku 158 nebo se obrátit na kteroukoliv policejní služebnu.

Pachatelům hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin krádež až dva roky za mřížemi.