Vše začalo deset minut před patnáctou hodinou v ulici u Kněžské louky na pražském Jarově. Policistům se zdála zlatá audina příliš nápadná, a proto se vozidlo rozhodli zastavit a zkontrolovat.

„V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět po Spojovací ulici. Na pomoc 'Pejákům' se přidaly i další hlídky, které byly v tu chvíli v terénu. Zběsilá honička pokračovala do ulice Pod Táborem, kde řidič projel křižovatku na červenou. V Nedokončené ulici se snažil řidič pronásledovaného auta vytlačit policejní vůz ze silnice,“ popsala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Několikrát během zběsilé honičky došlo k tomu, že se zlatý vůz ocitl v protisměru, čímž jeho řidič ohrozil další lidi. A mohlo být hůř, protože při průjezdu Průmyslovou ulicí prorazil řidič pneumatiku, nezvládl řízení a narazil do plně obsazeného mercedesu, který jel v tu dobu před ním.

Svědectví občanů je pro policii důležité

Ani to však pachatele neodradilo a policii dál unikal. „Vystoupil z vozidla a začal utíkat směrem k zastávce Starý Hloubětín. Tam ho policisté z pohotovostní motorizované jednotky doběhli a za použití donucovacích prostředků podezřelého zadrželi,“ sdělila mluvčí Siřišťová.

Chvíli po dopadení muži zákona zjistili, že se stejným mužem měla policie co do činění už předchozí den – v jednom z obchodních řetěžců se řešila drobná krádež. Podle Siřišťové se policisté také v evidencích dozvěděli, že muž má uložené tři platné zákazy řízení a v minulosti byl také odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Navíc provedený test na drogy byl u zadrženého pozitivní.

„Jednatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí. „Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité,“ dodala Siřišťová.