Krádež elektrokola, ke které došlo v polovině minulého měsíce se vyznačovala mimořádnou drzostí pachatele, ale i poměrně značnou dávkou jeho smůly, protože celý průběh operace zachytila bezpečnostní kamera.

Autobusová zastávka Bulovka.
U Bulovky byl nalezen mrtvý muž. Policie pátrá po jeho totožnosti

Před pátou hodinou ranní dorazil k domu ve Valečovské ulici na pražském Proseku muž vybavený batohem s nářadím a žebříkem. Ten zcela chladnokrevně opřel o prosklené balkonové zábradlí bytu v prvním poschodí a vyšplhal si po něm pro svou kořist.

Škoda se vyšplhala na více než 80 tisíc

Fakt, že majitel měl své elektrokolo pečlivě uzamčeno a přikryto plachtou v tomto případě nijak nepomohlo. Muž, který pro si ně přišel, byl připraven. Zámek přestřihl a kolo s maximální možnou opatrností hodil dolů na zatravněnou plochu před domem.

Zdroj: Policie ČR

Potom už jen stačilo slézt dolů, nasednout na odcizené elektrokolo a zmizet. Na místě ponechal jen žebřík a způsobenou škodu za více než osmdesát tisíc korun. Toho, že ho během celého jeho počínání snímá bezpečnostní kamera si muž zřejmě nebyl vědom. Policisté díky tomu ovšem mají v rukou cenný materiál.

Obžalovaný Štěpán Černín (vlevo) stanul 20. července 2020 před Obvodním soudem pro Prahu 10, který začal potřetí projednávat napadení muže tmavé pleti fotbalovými fanoušky v pražské tramvaji.
I potřetí. Soud opět osvobodil trio viněné z rasistického napadení

„Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření z trestného činu krádež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ sdělila k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Pokud muže na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158,“ dodala mluvčí.