Do bytu v Praze 9 Hrdlořezích vnikl neznámý muž začátkem listopadu časně ráno. Cíl loupežné výpravy se sice nacházel až ve druhém poschodí panelového domu, ale to jak se ukázalo nebyl pro pachatele problém.

K vyšplhání na balkon použil dekorativní žebřiny ukotvené na fasádě domu. Potom už stačilo jen vypáčit dřevěné balkonové dveře. Na místě činu se lupič rozhodně nijak neostýchal a pro jistotu sebral všechny cennosti, které v bytě našel.

Podezřelých je víc

Škoda, která oběti vloupání vznikla činí osm set tisíc korun. Mezi odcizenými věcmi byly mimo jiné hodinky za sto tisíc nebo dámské náušnice s brilianty za téměř dvě stě tisíc korun.

„Kriminalisté vyhodnotili kamerové záznamy, které k tomuto případu získali a zjistili, že podezřelý spolupracoval ještě s jedním mužem a ženou, kteří mezitím co kradl, hlídali okolí," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. „Pokud podezřelé na přiložených záznamech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, zavolejte na linku 158," dodala Siřišťová.

V současné době je případ prověřován nejen pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, ale také z porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za což pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.