Dubnové události byly poměrně dramatické. V objektu hořel uskladněný materiál – oblečení, nábytek či matrace. Následně se propadla střecha. Na místo vyrazila preventivně také zdravotnická záchranná služba. Směny zdravotníků a záchranářů i hasičské jednotky se střídaly. Policisté ulici uzavřeli.

Vyšetřovatelé vyčíslili škodu na 10 milionů korun. Pachateli, pokud bude dopaden a odsouzen, hrozí za trestný čin obecné ohrožení až patnáct let vězení. Mohl něco vidět zmíněný svědek? A kdo to je? „Jednalo se o muže, v krátkých kalhotách a s batohem na zádech,“ popsala hledaného mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Muž přijel tramvají

Podle Křížové je zajímavé, že i když před více než dvěma měsíci panovalo chladné počasí, muž měl na sobě pouze šortky. „Kriminalisté se domnívají, že muž přijel zřejmě tramvají a vystoupil na zastávce Pobřežní cesta, která je jen malý kousek od objektu,“ dodala Křížová.

Policejní mluvčí zároveň požádala občany o pomoc při pátrání. Kdo „otužilce“ na přiloženém videu pozná a ví, kde se nachází, ať kontaktuje linku 158 nebo se obrátí na služebnu Policie ČR. „Uvítáme každou informaci vedoucí ke zjištění jeho totožnosti,“ sdělila Křížová.