Kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu případ z 1. července momentálně kvalifikovali jako podezření z trestného činu znásilnění. Mladík i jeho oběť byli podle policistů v jednom z hudebních barů u metra B na Praze 13. Když žena odešla, muž ji začal sledoval přes tamní lávku a vestibul zmiňované stanice Luka. A přibližně v půl třetí ráno v ulici U Jezera zastoupil ženě cestu.

"Chtěl ji znásilnit, kdy ji začal osahávat na intimních místech. Poškozená se vyvstalé situaci bránila, a proto začala křičet na celé kolo a volat o pomoc. Toho se násilník zalekl a z místa odešel pryč," popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že jeho kolegové ještě zjistili, že pachatel se nevrátil na místo činu, ale šel zpátky na diskotéku.

"Byť kriminalisté zjistili stran tohoto případu velké množství informací, dotyčného se jim i tak zatím ztotožnit, vypátrat a zadržet nepodařilo," konstatuje mluvčí Hulan. Policie proto prosí o pomoc veřejnost. Pokud mladíka, jehož zachytila bezpečností kamera ve vestibulu metra, poznáváte, volejte linku 158.