Kriminalisté osmého oddělení Prahy III ve spolupráci se středočeskými a litoměřickými kriminalisty se od prosince minulého roku zabývali rozsáhlou majetkovou trestnou činností. Pětice mužů se zejména v nočních hodinách vydávala do bytových domů a garáží, kde kradla sady kol od aut, motocykly, stavební nářadí a elektroniku. Úlohy měli členové rozdělené, jeden z nich dělal řidiče, další se vloupávali do vozidel nebo hlídali. Trestnou činnost tato pětice páchala na území Prahy 9, v Praze – venkov východ a v okolí Litoměřic.

"Kriminalisté doposud objasnili a zadokumentovali více než padesát skutků, které má na svědomí právě tato pětice. Svým jednáním způsobili škodu více než osmdesáti poškozeným se škodou jeden a půl milionu korun," shrnula policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté díky operativní činnosti a spoluprací kolegů z jiných krajů, dokázali zjistit totožnost mužů a ve čtvrtek 15. září všechny zadrželi. Nutno podotknout, že většina z nich byla v minulosti soudně trestaná a v době páchání této trestné činnosti byli v podmínce. Pětice často měnila nejen místo svého bydliště, ale i vozidla, ve kterých se pohybovala.

Při domovních prohlídkách kriminalisté nalezli věci pocházející z trestné činnosti, jednalo se zejména o sady kol, několik kusů nářadí, elektroniku a jízdní kolo. Zajištěné věci kriminalisté vrátili zpět svým majitelům.

"Policejní komisař muže ve věku (20, 27, 36, 37 a 40) obvinil ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a sedmadvacetiletého navíc z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Sedmatřicetiletý muž se již nachází ve vězení, kde si odpykává trest za předchozí trestnou činnost. Sedmadvacetiletý obviněný je stíhán vazebně. Zbylí tři jsou stíhání na svobodě," upřesnila Violeta Siřišťová.