„Divoká“ scénka začala tím, že devětatřicetiletý muž se snažil násilím dostat do tramvaje i do kabiny řidiče. Když tramvaják jeho vstupu zabránil, začal opilec bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Pak se uklidnil, načež řidič tramvaje otevřel dveře – ale to neměl dělat. Muž jej fyzicky napadl úderem do obličeje. „Svědci uvedli, že následovalo několik dalších úderů a pokusů o ně. Pak se řidiči podařilo nahmatat v kabině tyč k přehazování výhybek, kterou se bránil mácháním nad hlavou,“ popsala incident mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Strážníci dorazili na místo a stali se terčem agresivity opilého „cestujícícho“ oni. Muž jim nadával, vyhrožoval, do kamery ukázal vztyčený prostředníček, hovořil o nízké inteligenci členů zasahující hlídky a když se pokusil udeřit jednoho ze strážníků do obličeje, přišly na řadu hmaty, chvaty a pouta.

„Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,14 promile. Z důvodu vyčerpané kapacity záchytné stanice, byl zadržený muž za asistence městské policie převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice,“ informovala mluvčí Seifertová s tím, že přestupkovým chováním se bude zabývat správní orgán.

V nemocnici skončil také šestadvacetiletý zaměstnanec dopravního podniku. Napadený ridič tramvaje si stěžoval na bolesti ruky a hrudníku.