"Jelikož jsem nevidomá, mám vodicího pejska, tak jsem nasedla do auta a za mnou nastoupil pejsek. Ale řidič mi řekl, že pejska nevezme. Já mu řekla, že se ale bez něj neobejdu, protože jsem nevidomá. Řekl mi, že ho to vůbec nezajímá a ať vypadnu," popsala paní Květa situaci Deníku N.

Zdroj: Deník N / Adriana Bártlová

Odmítla vystoupit z auta s tím, že má cestu zaplacenou, což taxikář popíral. Po druhém odmítnutí řidič vystoupil a otevřel dveře na její straně. Nevidomé ženě měl pohrozit, že pokud z auta nevystoupí, zavolá policii. Květa ho však vyzvala, aby to udělal. "'Prostě vypadněte,' řekl mi, když policii nezavolal," dodává nevidomá žena. 

Posléze chtěla přes hlasovou aplikaci zavolat policii sama . "Když viděl, že se mi vytáčí číslo, snažil se mi mobil vytrhnout z ruky a aplikace mi přestala mluvit. Já nemohla už vůbec nic udělat," popsala.

Pohotová svědkyně

Řidič vytáhl z auta jejího psa a pak i jí. Na videu z incidentu, které natočila svědkyně, je vidět, jak řidič používá hrubou sílu, aby nevidomou ženu z auta dostal. Jeho snaha pokračuje i přes ženino zoufalé křičení. Muž poté z místa rychle odjel, uvedl server Aktualne.cz. Květa navíc v autě zapomněla slepeckou hůl, což řidič záhy zjistil, vrátil se a vyhodil ji okénkem ven. 

"Seběhlo se to hrozně rychle. Byla jsem doma, slyšela jsem nářek z ulice, a tak jsem vyskočila s mobilem v ruce, protože jsem byla přesvědčená, že se děje něco, co budu muset natočit," řekla Deníku N svědkyně a autorka videa Adriana Bártlová.

"Volala jsem na paní, aby se nebála, že běžím dolů. Ten řidič na ni volal vulgární slova a že je blázen. Nejhorší ale bylo, že kolem ní projela dvě auta a ani jedno nezastavilo. Přitom na zemi tam byla žena a chudák vyděšený pes," dodala Bártlová.

"Touto událostí se zabýváme. V současné chvíli případ kvalifikujeme jako přestupek," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Firma Bolt už se s řidičem rozloučila. "Můžeme potvrdit, že šlo o řidiče v partnerství společnosti Bolt. V současné chvíli byl z naší strany zablokován. Dál pro Bolt jezdit nemůže," řekl Deníku N mediální zástupce firmy Jan Novosad.