Celá dramatická akce začala na kraji dálnici D1 v Brněnské ulici. „Policisté pojali důvodné podezření, že by mohl řidič vozidla ujíždět, a proto si na místo vyžádali posily,“ informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Domněnka se velmi rychle potvrdila. Řidič dodávky zahlédl ve zpětném zrcátku policejní hlídku, sešlápl plyn a začal ujíždět po Jižní spojce ve směru na Černý Most. Pak sjel na Vršovice a v Chodovské ulici pokračoval v nebezpečné jízdě s houkajícími policejními vozy za zády. Další hlídky totiž vyrazily kolegům na pomoc. „Během ujíždění řidič najel na tramvajový pás a několikrát projel křižovatky na červenou,“ upozornila policejní mluvčí Siřišťová.

Celé pronásledování skončilo až v době, kdy řidič vjel do ulice Ke Skalkám v Praze 10, která byla slepá. Ačkoliv se pokusil podezřelý muž z místa utéct, policisté jej za použití donucovacích prostředků rychle zadrželi.

Odmítnutí testu na drogy

„Podezřelý se odmítnul podrobit testu na drogy. Lustrací v dostupných evidencí bylo zjištěno, že již v minulosti několikrát ujížděl policistům, má tři platné zákazy řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost,“ sdělila Siřišťová.

Na policejní stanici bylo pak zadrženému sděleno podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání. Podle Siřišťové muži v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. „Řidič bude muset také vysvětlit, za jakých okolností přišel k věcem, které měl ve vozidle,“ dodala mluvčí pražské policie.