Případ se stal 13. dubna v časných ranních hodinách. Hlídač plaveckého stadionu v Podolí prováděl běžnou obchůzku v areálu, lupiči je však vylákali až k tobogánu a u venkovního bazénu k němu dva muž přiskočili a v ruce měli zbraň, tvář jim zakrývaly kukly. Zločinci chtěli po své oběti, aby je zavedla k trezoru a ten následně otevřela.

Jenže podle vyšetřovatelů noční hlídač disponoval pouze klíči k místnosti k trezorem, do samotné schránky s penězi se nemohl dostat. "Navíc v ten pro lupiče nejméně vhodný okamžik přijel k bazénu pekař, který přivezl v rámci ranního rozvozu do tamního bufetu čerstvé rohlíky. Jeho přítomnost pachatele vylekala natolik, že z místa loupeže utekli bez jediné koruny," uvedl v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muži tedy opustili místo bez lupu. Vyšetřovatelé požádali o pomoc veřejnost, navíc se jim podařilo zajistit stopy, které je dovedli až na hlavní nádraží v Praze. "Zadržení mužů ve věku od jednadvaceti do šestačtyřiceti let věku provedla čtvrtého června v nádražní hale pražská zásahová jednotka. Bylo totiž důvodné podezření, že by zadržovaní mohli být ozbrojeni. A to se také potvrdilo, jeden z mužů měl u sebe plynovou pistoli," popsal Daněk dopadení, které prováděli muži v civilu.

Podle médií na případu spolupracovali s pražskými kriminalisty kolegové z Rakouska a Německa, kde údajně měli lupiči z Podolí problémy se zákonem a byli několikrát trestaní. Poněkud paradoxní je, že všichni tři pracovali v bezpečnostní agentuře - s nočních hlídačem na koupališti byli tedy kolegové z branže.

Ve vazbě později skončil i třetí obviněný, který sice nefiguruje v případu jako pachatel na místě činu, ale podílel se na jeho přípravách. "Podstatné také je, že někteří z obviněných s dané loupeži následně plně doznali," informoval mluvčí Daněk. Další lupič se přiznal "částečně" a třetí odmítl podat výpověď. Soud je může poslat až na deset let za mříže.