K prvnímu zásahu byla přivolána hlídka krátce po páté hodině ranní, když si všimla v ulici Čs. exilu mávající ženy, která žádala o pomoc. Byla to pracovnice benzinky, již ohrožoval muž v motorkářské helmě. Jeden ze zákazníků se jí snažil bránit a dostal se do konfliktu s agresorem. 

Strážníci oba muže od sebe oddělili, jenže „motorkář“ okamžitě napadl jednoho člena hlídky. Podle mluvčí městské policie hlavního města Ireny Seifertové u toho křičel: „Vy černý mr***, já vás zabiju. Chcípni na koronu, ty zmr**“. Mluvčí dodala, že byl za pomoci donucovacích prostředků okamžitě zpacifikován.

Muže bez roušky v metru zpacifikovali strážníci.
VIDEO: Hodně drsný zákrok. Strážníci vyvlekli muže bez roušky z metra v poutech

„Zaměstnankyně čerpací stanice pak popsala, co útoku předcházelo. S dotyčným tu měli konflikt již předcházejícího dne, kdy přijel na skútru a odhodil nedopalek z cigarety mezi stojany s palivem,“ uvedla Seifertová. O den později svůj čin zopakoval, všechny kolem urážel a choval se agresivně. Když byl obsluhou upozorněn na to, že pod vlivem alkoholu nesmí řídit, rozčilil se a ženu napadl.

„Protože muž odmítal prokázat totožnost a jeho agresivita nepolevovala, byla přivolána hlídka státní policie. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,25 promile. Muže si následně převzali policisté,“ informovala o dalším dění mluvčí strážníků.

Jak smyslů zbavený

Jenže to nebyl konec – po osmé hodině byla vyslána hlídka městské policie do ulice Soukalova k Poliklinice Modřany. Volající na tísňovou linku 156 upozornil, že muž má sice přilbu, ale nenosí roušku a „chová se nevhodně“. Když strážníci dorazili, našli muže v bufetu, kde se choval „jak smyslů zbavený, urážel obsluhu, prskal na lidi okolo i na vystavené zboží a křičel, že mu nikdo nebude nic nařizovat“.

Podle mluvčí Seifertové se hlídka snažila situaci uklidnit a vyzvali jej, aby si zakryl ústa a nos a venku prokázal svou totožnost: „Už to vypadalo, že začne spolupracovat, když si strhl roušku z obličeje a řval na hlídku, že ji poslouchat nebude.“ Nakonec tedy skončil opět v poutech, předtím ještě stihl vyhrožovat strážníkům fyzickou likvidací.

„V odváděcí páce byl muž předveden na nedalekou služebnu státní policie, kde nadýchal 1,24 promile. Přestupkem za porušení mimořádného nařízení (ministerstva zdravotnictví) a znevážení úřední osoby se budou zabývat správní orgány. Podezřením ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování Policie ČR,“ sdělila Seifertová.

Pražští strážníci zachránili posádku pramice, která se dostala do potíží při závodu Přes tři jezy.
Vltavský vodník chtěl dušičky. Poříční útvar strážníků mu je vyrval z náručí