K prvnímu zásahu byla přivolána hlídka krátce po páté hodině ranní, když si všimla v ulici Čs. exilu mávající ženy, která žádala o pomoc. Byla to pracovnice benzinky, již ohrožoval muž v motorkářské helmě. Jeden ze zákazníků se jí snažil bránit a dostal se do konfliktu s agresorem. 

Strážníci oba muže od sebe oddělili, jenže „motorkář“ okamžitě napadl jednoho člena hlídky. Podle mluvčí městské policie hlavního města Ireny Seifertové u toho křičel: „Vy černý mr***, já vás zabiju. Chcípni na koronu, ty zmr**“. Mluvčí dodala, že byl za pomoci donucovacích prostředků okamžitě zpacifikován.

„Zaměstnankyně čerpací stanice pak popsala, co útoku předcházelo. S dotyčným tu měli konflikt již předcházejícího dne, kdy přijel na skútru a odhodil nedopalek z cigarety mezi stojany s palivem,“ uvedla Seifertová. O den později svůj čin zopakoval, všechny kolem urážel a choval se agresivně. Když byl obsluhou upozorněn na to, že pod vlivem alkoholu nesmí řídit, rozčilil se a ženu napadl.

„Protože muž odmítal prokázat totožnost a jeho agresivita nepolevovala, byla přivolána hlídka státní policie. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,25 promile. Muže si následně převzali policisté,“ informovala o dalším dění mluvčí strážníků.

Jak smyslů zbavený

Jenže to nebyl konec – po osmé hodině byla vyslána hlídka městské policie do ulice Soukalova k Poliklinice Modřany. Volající na tísňovou linku 156 upozornil, že muž má sice přilbu, ale nenosí roušku a „chová se nevhodně“. Když strážníci dorazili, našli muže v bufetu, kde se choval „jak smyslů zbavený, urážel obsluhu, prskal na lidi okolo i na vystavené zboží a křičel, že mu nikdo nebude nic nařizovat“.

Podle mluvčí Seifertové se hlídka snažila situaci uklidnit a vyzvali jej, aby si zakryl ústa a nos a venku prokázal svou totožnost: „Už to vypadalo, že začne spolupracovat, když si strhl roušku z obličeje a řval na hlídku, že ji poslouchat nebude.“ Nakonec tedy skončil opět v poutech, předtím ještě stihl vyhrožovat strážníkům fyzickou likvidací.

„V odváděcí páce byl muž předveden na nedalekou služebnu státní policie, kde nadýchal 1,24 promile. Přestupkem za porušení mimořádného nařízení (ministerstva zdravotnictví) a znevážení úřední osoby se budou zabývat správní orgány. Podezřením ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování Policie ČR,“ sdělila Seifertová.