„V ulici Ke Štvanici došlo k potyčce mezi skupinkou lidí neznámé totožnosti. Podle dosud zjištěných informací celý incident započal slovní rozepří, která vygradovala až k tomu, že jeden z mužů hodil po dalším muži přesně nezjištěný předmět. Tento předmět se však odrazil a poranil ženu stojící na zastávce, ale i bezmála dvouleté dítě v kočárku, se kterým zde jeho maminka čekala na autobus,“ uvedla v úterý v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Minulé úterý Novinky psaly, že směrem od hádajících se lidí - pravděpodobně cizinců - konkrétně odlétl kámen, který zasáhl zasáhl batole. Jeho matka neměla s incidentem nic společného. Podle očitého svědka, na něhož se zpravodajský web odvolává, byla na místě činu i ukrajinsky hovořící mladá žena. Ta však i přes zranění nastoupila do autobusu a zmizela.

„Dítě bylo na místě ošetřeno lékařem a následně převezeno do nemocnice. Zraněná žena však z místa odjela a nevyčkala na příjezd policistů. Kriminalisté v současné chvíli stále zjišťují veškeré okolnosti této události a pátrají po osobách, které se tohoto incidentu zúčastnily,“ sdělila policejní mluvčí Kropáčová. Podle původních informací mohlo být zranění batolete vážnější a hrozila i operace malé dívenky.

Podle Kropáčové policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví: „V případě odsouzení pachateli hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.“ Kriminalisté však prosí zraněnou ženu, aby se přihlásila, protože její svědectví bude velmi důležité při objasnění. 

„Zároveň také prosíme svědky incidentu, nebo řidiče, kteří v daný okamžik projížděli okolo a mají ve vozidle kameru, aby se s námi spojili prostřednictvím linky 158 nebo přímo na mobilní telefon 731 195 197,“ dodala mluvčí Kropáčová.