Poněkud kuriózní případ se začal odvíjet na parkovišti hořovické nemocnice, kde později zadržený muž požádal majitele červené fabie o odvoz na vlak.

Zdroj: Policie ČR

„Řidič vozidla souhlasil, a tak nasedli společně do vozidla. Když však přijeli k výjezdu z areálu nemocnice, musel řidič vystoupit a jít zaplatit parkovné. V tomto momentě 'stopař' přeskočil z místa spolujezdce na místo řidiče, s vozidlem začal ujíždět a prorazil přitom závoru u výjezdu z parkoviště,“ popsala mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

GIBS pátrá po svědcích střelby policisty na zloděje v Horních Počernicích. Na místě činu měla být i na tato blondýna.
Policista střelil zloděje do břicha v osobním volnu. GIBS hledá blondýnu

Zloděj vyrazil do Prahy, což byla podle policejní mluvčí chyba. Nejprve totiž potřeboval dotankovat pohonné hmoty a na benzínce ve Strakonické ulici si hlídka všimla automobilu, který odpovídal popisu odcizeného vozidla. Policisté proto služebním vozem vytvořili zátaras tak, aby jim řidič v ještě nastartovaném autě nemohl ujet.

Zloděj neměl oplétačky s policií poprvé

„Podezřelý muž se však před policisty zamkl uvnitř auta a odmítal spolupracovat z důvodu, že se jich bojí. Ani po opětovných výzvách se neumoudřil, a tak museli policisté skrz pootevřené okno u řidiče vozidlo otevřít. Muž se nehodlal vzdát ani pak, pevně se držel volantu a vzpíral se. Policisté museli tento aktivní odpor překonat, použít donucovací prostředky a muže z vozidla vytáhnout,“ uvedla mluvčí Drábková.

Muž v Praze 4 ukradl před školou auto s kojencem uvnitř.
Matka nechala auto i s kojencem před školou. Zloděj nasedl a odjel

Podle Drábkové příslušníci policie při prohlídce našli přes jeden gram pervitinu, následný test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle podezřelého měl pozitivní výsledek. Navíc při dalším šetření policisté zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění. „Jednatřicetiletý muž neměl oplétačky s policií poprvé,“ upozornil Drábková.

„Stopař“ je teď trestně stíhán pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až dva roky.

Cizinec pod vlivem alkoholu řídil odcizené vozidlo, ve kterém se nacházela osoba v celostátním pátrání.
VIDEO: Opilý cizinec řídil kradené auto. Policie objevila i pohřešované dítě